БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ставен под контрола пожарот што синоќа изби во атинско предградие

Противпожарната служба на Грција го стави под контрола пожарот, што кусо по полноќ изби во местото Порто Рафти, во источниот дел на областа Атика, а според локалните медиуми превентивно беа евакуирани дел од жителите, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close