0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Стартап „Trident Peak“ се пласираше меѓу 8-те најдобри на Светскиот инвестициски форум за бизнис ангели

Македонскиот стартап „Trident Peak“ се пласираше меѓу 8-те најдобри старт-ап од целиот свет на Светскиот инвестициски форум на бизнис ангели. Оваа стартап ќе почне преговори за идни инвестиции со глобалните инвеститори присутни на Форумот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close