СветСвет.Портал

„Старс енд Страјпс“: Војската на САД тајно и брзо ја напушта најголемата база во Авганистан

Американските трупи ја напуштија својата база во областа на воениот аеродром во провинцијата Кандахар, каде беа распоредени најголем број припадници на американските и НАТО силите во Авганистан, пиушува американското воено списание „Старс енд Страјпс“, повикувајќи се на свои извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close