0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

Старова: Ирационалноста во македонско-бугарските односи да ја надминеме со размена на културни вредности

Сегашната ирационалност во односите меѓу Северна Македонија и Бугарија би требало да се надмине со што побрзо надминување на дефицитот во размената на културни вредности, изјави академик Луан Старова во интервју за бугарската Телевизија Европа.

Back to top button
Close
Close