0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Старџен: Можен е референдум за независност на Шкотска есента 2021 година

Шкотската премиерка Никола Старџен денеска не ја исклучи можноста за нов референдум за независност следната година, велејќи дека би сакала да ги види граѓаните како гласаат на почетокот на мандатот на новиот парламент, есента 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close