Svet.SlajderСветСвет.Портал

Стапката на убиства во Мексико останува на историско високо ниво

Стапката на убиства во Мексико останува на историски високо ниво со 29 убиства на 100.000 жители, според тамошниот Национален институт за статистика.

Back to top button
Close
Close