ЕвропаСвет.Слајдер

Стано: За ЕУ е неприфатливо заканувањето и затворањето на белоруските новинари

-Сведоци сме на континуирано заплашување што неделава доведе до ескалација, не само со пресудите на двете новинарки Катерина и Дарија, туку и со претресите во домови на активисти или членови на граѓанско општество, бранители на човекови права, синдикати и голем број новинари. Уште еднаш потенцираме - ова е неприфатливо, изјави Стано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close