0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderДописници СветЕвропа.ПорталСвет

Стано: Позицијата на ЕУ за границите на Балканот е јасна – ништо не треба да се менува

-Не сме запознаени со нон-пејперот, ги забележавме медиумските извештаи но треба прашањето да се постави во Советот или кај нашите словенечки партнери, не сме виделе и не сме запознаени со таков документ и не коментираме за наводната содржина на тој нон-пејпер, она што можам да го кажам е дека позицијата на ЕУ е јасна по прашањето на границите, ништо не треба да се менува, изјави Стано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close