Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Стано: Косовска Амбасада во Ерусалим е спротива на позициите на ЕУ

Позицијата на ЕУ останува иста во однос на статусот на Ерусалим, за кој треба да се решава директно помеѓу Израел и Палестина. Поради ова ставот на ЕУ е земјите членки да не отвораат амбасади во Ерусалим, туку во Тел Авив сѐ додека не се реши конечниот статус на престолнината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close