Svet.SlajderСветСвет.Портал

Стано: ЕУ работи на укинување на американските санкции кон Иран

 Европската унија напорно работи со новата американска администрација за укинување на санкциите што САД еднострано му ги воведоа на Иран, но таа го повикува Техеран да ги почитува своите обврски од меѓународниот договор за нуклеарниот договор, изјави денеска портпаролот на Унијата Питер Стано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close