БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Станкоски: Прилепскиот комбинат е подготвен за откуп, се зависи од потпишувањето на договорите со кооперантите на „Далија табак“

Прилепскиот тутунски комбинат упатува отворен повик до кооперантите на компанијата „Далија табак“ што побрзо да ги потпишат договорите за преземање на тутунот преку Комбинатот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close