0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

„Стандард енд пурс“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава, очекувања за враќање кон економскиот раст

Кредитната агенција „Стандард енд пурс“ (Standard & Poor’s) го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ- со стабилен изглед. Нивните очекувања се дека македонската економија годинава ќе се врати на патеката на економски раст и ќе ги надмине шоковите предизвикани од кризата предизвикана од Ковид-19 пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close