0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

“Standard”: Deklaratat e Varhejit shkaktojnë habi në BE

Deklaratat e Eurokomisarit, Oliver Varheji për ndarjen e mundshme të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në rrugën drejt BE-së, kanë shkaktuar një stuhi mospajtimesh në qarqet e BE-së dhe midis njohësve të ngjarjeve në Evropën Juglindore, shkruan gazeta austriake “Standard”, transmetoi “Dojçe vele”.

Back to top button
Close
Close