Политички партии

Стаменковска Трајкоска: Царовска бега од темата „Нова Концепција” и создава несигурност и страв во образованието

Пропадна уште една платформа на Мила Царовска. Системот за исплата на платите во државните училишта не функционира. Платата во одреден број училишта доцни со денови, а доцни и исплатата за дополнителните обврски на наставниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close