Svet.SlajderЕвропа

Сталин ја нарекол дезинформација пораката од 1941 година дека Германија е подготвена за напад врз СССР, тврди висок руски разузнавач

Информацијата дошла од Харо Шулце-Боисен, еден од водачите на Црвената капела - антинацистичкото движење во Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close