Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Стабилен рејтингот на Макрон денови пред одлуката за нови мерки против Ковид-19 во Франција

Политиката на Макрон ја одобруваат 41 отсто од испитаници, што е скок од еден отсто од последното такво истражување и највисок резултат од ноември, покажува последната анкета на Ифоп за францускиот неделник „Журнал ду Диманш“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close