0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

ССМ: Бројката на работници кои земаат минимална плата се зголеми на околу 100 000

Бројката на работници кои примаат минимална плата се зголеми на околу 100 000 поради непочитување на законите и колективните договори од страна на несовесните работодавачи, соопшти денеска Сојузот на синдикати на Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close