0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ССМ бара построги казни за компаниите кои не исплатиле плати и покрај добиените субвенции од државата

Сојузот на Синдикатите на Македонија бара, освен парични, да има и затворски казни до една година за оние работодавачи кои нема да им исплатат плати на работниците иако за тоа добиле субвенции од државата. Само така, велат од ССМ, ќе се стави крај на овој тип на прекршување на правата на работниците.

Back to top button
Close
Close