0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

ССМ бара да продолжи финансиската поддршка за исплата на плати

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) бара да продолжи финансиската поддршка за исплата на плати. Смета дека петтиот пакет мерки треба да биде насочен кон зачувување на работните места и заздравување на економијата со цел полесно надминување на кризата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close