БалканБизнис

Српските гастарбајтери годинава испратиле повеќе пари отколку лани

Според најновите достапни податоци за билансот на плаќања на Народната банка на Србија, вкупниот прилив врз основа на дознаките од странство (лични трансфери) во периодот јануари - мај 2021 година изнесува 1.332,1 милиони евра, што е зголемување за 26,8 проценти во споредба со истиот период во 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close