0_Магазин.ПорталДизајн

Српски затвореници шиеја маски за Модната недела во Торино

Осуденици од Казнено-поправниот дом во Сремска Митровица, Србија, дизајнираа и сошија повеќе заштитни маски наменети за Модната недела во Торино, што се одржува од 3. до 9 октомври.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close