БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Српската опозиција продолжува со бојкотот на Собранието и со протестите

Опозициските пратениците во Собранието на Србија, потписници на Договорот со народот од протестите „1 од 5 милиони“, денеска најавија дека ќе продолжат со бојкот на Парламентот и со протестите се додека не добијат гаранции дека ќе се нормализира собраниската работа, не се „ослободат медиумите“ и не се спроведат фер избори.

Back to top button
Close
Close