БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Српската опозиција најави бојкот на следните избори

Најголемата српска опозициска коалиција, Сојузот за Србија (СЗС) најави дека нема да учествува на избори, се додека не се создадат услови за одржување фер избори.

Back to top button
Close
Close