БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Српската опозиција го бојкотира и Собранието на Град Белград

Одборниците од редовите на српската опозиција во Собранието на Град Белград ја бојкотираат денешната седница, согласно „Договорот со народот“, со кој се обврзаа дека ќе ги напуштат државните и локалните собранија и најавија дека од сега ќе разговараат само директно со граѓаните.

Back to top button
Close
Close