БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Српската црква во Косово го одби барањето на Курти да го посети манастирот во Дечане

Рашко-призренската епархија, како седиште на Српската православна црква (СПЦ) во Косово, денеска го одби барањето на косовскиот премиер Албин Курти, упатено до игуменот на манастирот Високо Дечане, отец Сава Јањиќ, да го посети тоа првославно светилиште, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close