БалканДописници Свет

Српската агенција за лекови ја одобри вакцината на Фајзер за деца на возраст од 12 до 15 години

Српската агенцијата за лекови и медицински помагала соопшти дека одобрила употреба на вакцината Фајзер за деца на возраст од 12 до 15 години, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close