0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Средношколски сојуз го продолжи бојкотот и ќе има средби со пратенички групи

Матурантите организирани од Средношколски сојуз  денеска го продолжија бојкотот, кој почна со второто полугодие, 21 јануари, со барање да полагаат два наместо четири предмети на државната матура. Првичниот план беше една недела да бојкотираат и потоа да решаваат за  идните чекори, а викендов донесе одлука и натаму да не се вклучуваат на настава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close