Граѓански сектор

Средношколци изработија решенија за спасување на реката Брегалница како дел од кампањата „Разбистри се“, наградени петте најдобри

Здружението на граѓани Еко Логик во соработка со Институтот за комуникациски студии во рамки на кампањата „Разбистри сè“, ги поттикна младите средношколци да се пријават со свое решение за зачувување на реката Брегалница како една од најзагрозените водени површини во државава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close