0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Средби на Анѓушев со претставници од политичкиот и економскиот живот во САД и меѓународните финансиски институции

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен медитеран „Нови стратегии - нови перспективи“ која се одржува во Вашингтон ДЦ, во организација на Делфи форумот и весникот Катимерини.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close