0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Средба Заев-Брнз: Дваесет и шест години дипломатски односи меѓу Северна Македонија и САД, пример за партнерство и сојузништво

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими амбасадорката на САД во земјава Кејт Мари Брнз која на почетокот на средбата го изрази своето, како и сочувството на народот на САД за жртвите од пожарот во модуларната Ковид-19 болница во Тетово.

Back to top button
Close
Close