Политика

Средба Заев – Абдрашов: Казахстан е заинтересирана да ја унапреди економската соработка со С Македонија

Поддршка за европските перспективи на нашата држава по членството во НАТО, на што се гледа како на можност и за економски развој на Северна Македонија е изразена на денешната средба на премиерот Зоран Заев со амбасадорот на Казахстан за земјава, Жанибек Абдрашов.

Back to top button
Close
Close