0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталДописници СветПолитика

Средба Јусуфи – Бислими: Косово и Северна Македонија ќе го јакнат партнерството

Амбасадорката на Република Северна Македонија во Косово, Шпреса Јусуфи на денешната средба со потпретседателот на косовската Влада задолжен за евроинтеграции, развој и дијалог, Бесник Бислими, изјави дека „Косово останува значаен партнер на Северна Македонија, како на полето на економијата и трговијата, така и на патот на интеграцијата во Европската Унија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close