0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Средба Спасовски – Хрисохоидис: Инвестираме во добрососедство, како партнери во борбата против криминал на национално и регионално ниво

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше средба со грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис, на која е разговарано за прашања од заеднички интерес и за зајакнување на прекуграничната соработка, во борбата против организираниот криминал и тероризмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close