0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Средба Шахпаска-Полио плус: Заеднички настап со листа на приоритети на 3 декември- Светскиот ден на лицата со попреченост

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со претставници на Полио Плус, граѓанска организација на лица со и без хендикеп, на која било разговарано за приоритетите на овие лица, за новиот закон за можноста на нивно вработување, за Националниот регистар, кој е во подготовка, како и за потребите тие да бидат вклучени во општеството како и сите други граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close