0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Средба Шахпаска-Полио плус: Заеднички настап со листа на приоритети на 3 декември- Светскиот ден на лицата со попреченост

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со претставници на Полио Плус, граѓанска организација на лица со и без хендикеп, на која било разговарано за приоритетите на овие лица, за новиот закон за можноста на нивно вработување, за Националниот регистар, кој е во подготовка, како и за потребите тие да бидат вклучени во општеството како и сите други граѓани.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close