0_Македонија.ПорталОпштество

Средба Шахпаска-Бертолини: Усвојување на темелните вредности на ЕУ наш приоритет, заеднички ќе работиме на поголема искористеност на ИПА фондовите

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со раководителот на секторот за соработка во Делегацијата на ЕУ во Скопје, Никола Бертолини и неговиот тим.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close