0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Средба Османи-Курти во Приштина

За време на официјалната посета на Приштина, шефот на дипломатијата Бујар Османи оствари средба и косовскиот премиер Албин Курти, на која била нагласена взаемната подготвеност и интерес за одржување заедничка седница на владите на двете држави во најскоро време, со што ќе се реафирмираат пријателските односи меѓу двете држави, ном ќе биде и поттик за нивно натамошно продлабочување, особено преку големиот број договори за билатерална соработка, што се очекува да бидат потпишани денеска. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close