0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на Шахпаска со претставници на Независниот синдикат на судска полиција: Секогаш има простор за унапредување на правата на работниците

Секогаш има простор за унапредување на правата на работниците. Барањето на Независниот синдикат на судската полиција за бенефициран стаж ќе биде разгледано. Доколку има потреба во наредниот период ќе има дополнителни консултации и со Министерството за правда, истакна министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на средбата со претставници на Независен синдикат на судската полиција. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close