Европа

Средба на руски Сухој и два американски бомбардера над Балтикот

Руски борбен авион Сухој-27 пресретнал два бомбардера Б-1Б Лансер кои припаѓаат на американското воено воздухопловство, а средбата се случила над Балтичкото море, соопшти службата во руското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close