0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоОпштество

Пендаровски и Вселенскиот Патријарх Вартоломеј разговараа за статусот на МПЦ-ОА

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Република Турција, денеска во Истанбул оствари средба со Неговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close