0_Македонија.ПорталГраѓански секторМакедонија.СлајдерОпштество

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Сојузот на турски невладини организации во Македонија

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска прими претставници на Сојузот на турски невладини организации во Македонија (МАТУСИТЕБ) , што во себе обединува 60 невладини организации кои ја претставуваат турската заедница во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close