0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderГраѓански секторОпштество

Средба на претседателот Пендаровски со претставници на Фондацијата „Чекор по чекор“

По повод 3 Декември - Меѓународниот ден на лицата со попреченост, претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на Фондацијата за образовни и културни иницијативи „Чекор по чекор“, кои го запознаа со нивните активности насочени кон градење отворено општество коешто ќе обезбеди можности на децата да ги развијат своите целосни потенцијали и да ги уживаат своите права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close