0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на претседателот Пендаровски со косовската претседателка Османи

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на процесот Брдо - Бриони, во Брдо кај Крањ, денеска се сретна со претседателката на Република Косово, Вјоса Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close