0_Македонија.ПорталПолитички партии

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close