0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на претседателот на Собранието Џафери со австрискиот амбасадор Вуцас

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска се сретна со амбасадорот на Република Австрија во земјава Георг Вуцас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close