Политика

Средба на премиерот Заев со индиската амбасадорка Капур

Република Северна Македонија и Република Индија ги поврзува пријателскиот дух на луѓето, а мост на поврзување е хуманистката Мајка Тереза која е родена во Скопје, а се посветува на мисионерска дејност во Индија, констатирале на денешната средба премиерот Зоран Заев и амбасадорката на Република Индија за Република Северна Македонија Пуџа Капур, по повод завршувањето на нејзиниот мандат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close