0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на премиерот Заев со холандскиот амбасадор Јан Коп: Ветувачки амбиции и планови за ефикасна работа на новата Влада и определби за владеењето на правото

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Дирк Јан Коп, амбасадор на Кралството Холандија во нашата држава.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close