0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на премиерот Заев и владиниот економски тим со претставници на Сојузот на синдикати

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и владиниот економски тим денеска ќе имаат средба со претставници на Сојузот на синдикати (ССМ). 

Скопје, 7 септември 2020 (МИА) – Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и владиниот економски тим денеска ќе имаат средба со претставници на Сојузот на синдикати (ССМ).

Средбата, како што најавија од владината прес-служба, е предвидено да почне во 14 часот во зградата на ССМ.

Пред самиот почеток на состанокот претседателот на Владата, Зоран Заев и претседателот на ССМ,  Дарко Димовски, како што е најавено, ќе дадат изјава за медиуми. цр/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close