0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на пратеникот Рамчиловиќ со претседатели на невладини организации од бошњачката заедница

На иницијатива на пратеникот Зеќир Рамчиловиќ, во Собранието се одржа работна средба со претседателите на невладините организации од бошњачката заедница, на која покрај други прашања, главна тема беше Пописот на населението, становите и домаќинствата во април 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close