0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Средба на Османи со известителот во Европарламентот за земјава Илхан Ќучук

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе се сретне известителот во Европскиот парламент за Република Северна Македонија, бугарскиот европратеник Илхан Ќучук, кој е во дводневна посета на земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close