ОпштествоПолитика

Средба на министерот Спасовски со претставници на EuropeAid за поддршка на реформите за реорганизација на државната управа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, држвната секретарка Магдалена Несторовска и претставници на Министерството денеска одржаа состанок со претставници на EuropeAid, со цел запознавање со ИПА проектот „Реорганизација на државната управа“, кој треба да резултира со поддршка на реформите во МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close